Rodzice, dodajcie badania dentystyczne do szkolnej ​​listy na koniec lata! Ponieważ wakacje dobiegają końca, wiemy, że jest wiele do zrobienia, aby przygotować dzieci do szkoły. Nowe ubrania, przybory szkolne itp. Pamiętaj, aby pamiętać o zębach swoich dzieci! Badania przesiewowe w tym kontrole dentystyczne, są ważnym elementem zapewniającym dzieciom udany początek roku szkolnego.

Przeglądy stomatologiczne pomagają rozwiązać problemy stomatologiczne

Rozpocznij rok szkolny swojego dziecka we właściwy sposób, mając zdrowe zeby! Wizyta u dentysty w Klinice Estomed może pomóc w zapobieganiu problemom w trakcie roku szkolnego, które mogą zakłócać naukę i wymagać czasu poza salą lekcyjną. Podczas wizyty dentystycznej Twojego dziecka, nasza doświadczona higienistka wyczyści zęby Twojego dziecka, sprawdzi ubytki i upewni się, że Twoje dziecko nadąża za prawidłowymi nawykami dotyczącymi szczotkowania i nitkowania.

Próchnica i inne choroby zębów mogą powodować ból, kłopoty z przeżuwaniem, trudnościami w mówieniu i nieobecności w szkole. Choroby zębów powodują, że każdego roku dzieci opuszczają ponad 51 milionów godzin lekcyjnych. Chociaż próchnicy można w dużej mierze zapobiec, pozostają one najczęstszą przewlekłą chorobą u dzieci w wieku od 6 do 11 lat i młodzieży w wieku od 12 do 19 lat. Wczesne wykrycie wielu problemów stomatologicznych można łatwo naprawić.

Pantomogram

Zdjecie rentgenowskie (pantomogram) jest kluczem do wczesnego wykrywania prochnicy zebow. Pantomogram jest również częścią przeglądu stomatologicznego, umożliwiając lakarzowi dentyscie zobaczenie, co dzieje się pod powierzchnią. Zdjęcia rentgenowskie umożliwiają wczesne wykrycie problemów, dzięki czemu można szybko rozpocząć leczenie, aby zapewnić zdrowie zębów. Wiele problemów z zębami i dziąsłami jest niewykrywalnych gołym okiem, w tym infekcje kości, guzy i próchnica pod wypełnieniem. Zdjęcia rentgenowskie są ważne dla wykrycia rozwoju zębów mądrości oraz określenia najlepszej metody i czasu ekstrakcji.

Wskazówki dotyczące utrzymania zdrowego uśmiechu między przeglądami stomatologicznymi.

Dbanie o zęby Twojego dziecka wykracza poza regularne przeglądy stomatologiczne. Zachowanie zdrowego uśmiechu to codzienność. Oto kilka sposobów, w jakie możesz pomóc swoim dzieciom w utrzymaniu zdrowych zębów przez cały rok szkolny:

  • Spraw, aby szczotkowanie i nitkowanie zębów były satysfakcjonujące
  • Pozytywne wzmocnienie, takie jak przeczytanie dodatkowej bajki na dobranoc, może być odpowiednią motywacją do codziennego mycia zębów!
  • Baw się dobrze! Szczotkowanie przez dwie minuty może wydawać się małemu dziecku dużo czasu, ale istnieje wiele sposobów, aby uczynić rutynę dentystyczną dziecka zabawną czynnością.
  • Większość dzieci uwielbia słodycze, ale mogą one siać spustoszenie w zębach Twojego dziecka. Monitoruj spożycie słodkich pokarmów w trakcie i po lekcjach.
  • Słodycze to nie jedyna szkodliwa żywność. Unikaj węglowodanów, takich jak precle, chipsy, krakersy itp., Które mogą przywierać do powierzchni zębów. Upewnij się, że po spożyciu tego rodzaju żywności spłukują wodą lub szczoteczką.
  • Praktykuj zasadę 3-2-1 w domu: jedz trzy (3) zdrowe posiłki, szczotkuj dwa (2) razy (rano i wieczorem pastą z fluorem) przez dwie minuty za każdym razem i nitkuj ​​co najmniej raz (1) raz dzień.

Zanim lato dobiegnie końca, zadzwoń pod numer 503154351 lub skontaktuj się z nami online, aby umówić się na wizytę u dentysty przed rozpoczęciem szkoły już dziś. Uśmiechy Twoich dzieci będą Ci za to wdzięczne!

Autor: hig. stom. Hanna Kowalska

Przeczytaj również:

Bez kategorii

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na zmianę uśmiechu. Każdy może skorzystać na bielszym, jaśniejszym uśmiechu. Białe zęby są oznaką dobrego stanu

Bez kategorii

Powrót do szkoły

Rodzice, dodajcie badania dentystyczne do szkolnej ​​listy na koniec lata! Ponieważ wakacje dobiegają końca, wiemy, że jest wiele do zrobienia, aby przygotować dzieci do szkoły.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.