Wybielanie zębów to jeden z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na zmianę uśmiechu. Każdy może skorzystać na bielszym, jaśniejszym uśmiechu. Białe zęby są oznaką dobrego stanu zdrowia i braku niezdrowych nawyków, dlatego wiele osób nieświadomie reaguje bardziej pozytywnie, gdy prezentujesz olśniewający uśmiech. Popraw swój uśmiech i ogólny wygląd zębów bielszym uśmiechem w naszym gabinecie dentystycznym. Po osobistej konsultacji jeden z naszych doświadczonych członków zespołu Kliniki Estomed pomoże Ci wybrać metodę, która pozwoli uzyskać idealny odcień.

Dlaczego zęby ciemnieją?

Twoje zęby z czasem ciemnieją. Zmiany koloru zębów mogą być spowodowane takimi czynnikami, jak spożywany pokarm i napoje (np. kawa, herbata i napoje gazowane). Inne znane czynniki powodujące przebarwienia mogą obejmować leki dziecięce lub choroby, palenie tytoniu lub niewłaściwą higienę jamy ustnej. Przywrócenie naturalnego, białego uśmiechu jest priorytetem naszego zespołu. Oferujemy różne opcje wybielania zębów, które nie uszkadzają szkliwa.

Usługi wybielania zębów zyskują na popularności i jest to jedna z najczęściej poszukiwanych usług oferowanych przez naszą praktykę. Wszyscy widzą rosnący rynek konsumencki nastawiony na bielsze zęby. W rzeczywistości dostępne rozwiązania poza gabintem sa „zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe” zazwyczaj nie działają.

Jesteśmy wyszkolonymi profesjonalistami stosującymi zatwierdzone w branży metodami. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb każdego pacjenta, a potrzeby każdego pacjenta są inne. Jedną z metod stosowanych w naszej praktyce jest delikatny roztwór aktywowany żelem nadtlenku wodoru. Nasz proces wybieli cały Twój uśmiech podczas jednej wizyty. Zadzwoń do nas pod numer 503154351 w celu oceny wybielania.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegu wybielania zębów nie wykonujemy u:

 • osób w młodym wieku(poniżej 16 roku życia)
 • nałogowych palaczy papierosów
 • w przypadku alergii na składnik preparatu
 • u kobiet w ciąży (ze względu na stan dziąseł)
 • przy obnażeniu szyjek i korzeni zębów
 • przy nadwrażliwości
 • gdy występują choroby dziąseł i przyzębia
 • w przypadku starć i pęknięć szkliwa
 • gdy występuje rozległa próchnica
 • przy dużej liczbie wypełnień w zębach przednich
 • u osób leczonych ortodontycznie aparatem stałym: nie wcześniej niż 4-6 tygodni po jego zdjęciu
 • w zębach martwych: słabiej ulegają zabiegowi wybielania i wymagają często wybielania również od wewnątrz

Przed zabiegiem

Aby uzyskać najbardziej pożądany efekt wybielania zębów lampą zaleca się przed zabiegiem wykonać profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym najlepiej 2 tygodnie przed wybielaniem (nie na tej samej wizycie, ponieważ po czyszczeniu może nastąpić krwawienie z dziąseł co uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu).

Oczyszczanie zębów składa się z 3 etapów:

 1. Usunięcie kamienia za pomocą końcówki ultradźwiękowej.
 2. Piaskowanie: piasek w strumieniu wody pod ciśnieniem doskonale usuwa zewnętrzne przebarwienia,czyniąc powierzchnię zębów bardziej podatną na wybielanie.
 3. Polerowanie zębów za pomocą szczotki i specjalnej pasty. Warto pamiętać, że jeśli mamy niewielkie wypełnienia na zębach przednich nie należy ich wymieniać przed wybielaniem.

Dopiero po wybielaniu i stabilizacji koloru (co trwa ok. 2 tygodnie) można wymienić wypełnienia , aby były w pełni estetyczne i dobrane kolorystycznie.

Nic nie poprawia Twojego wyglądu bardziej niż jasny, biały uśmiech!

Często zadawane pytania

Skąd mam wiedzieć, czy jestem kandydatem do wybielania zębów?
Wspaniałą rzeczą w wybielaniu zębów jest to, że można je wykonać u prawie każdego, kto jest zainteresowany rozjaśnieniem odcienia swoich naturalnych zębów. Wybielanie zębów to bezpieczny zabieg stomatologii estetycznej, dzięki któremu uzyskasz piękny uśmiech, o jakim zawsze marzyłaś/-eś. Najlepszym sposobem ustalenia, czy jesteś kandydatem do wybielania zębów, jest umówienie się na konsultację w Klinika Estomed.

Jakie są dostępne opcje wybielania zębów?
W naszej Klinice oferujemy wybielanie pod lampa. Jednak pacjent moze również wybrać system do zabrania do domu, który zapewnia wybielanie, ale przez nieco dłuższy czas. Każda opcja oferuje unikalny zestaw korzyści. Możesz także używać ich w połączeniu, aby uzyskać maksymalny efekt wybielania.

Czy zestawy do wybielania dostępne w sklepach są równie skuteczne?
Możesz być w stanie rozjaśnić kolor zębów o kilka odcieni, stosując dostępne produkty w sklepach do wybielania zębów, ale nie ma to porównania z poprawą odcienia, jaką zapewnia profesjonalne wybielanie zębów.

Jakie są zalety wybielania w gabinecie?
Jeśli szukasz szybszego efektu wybielania na zbliżające się ważne wydarzenie, pozwól nam przeprowadzić pełne leczenie w gabinecie. To najszybsza metoda, jeśli nie możesz czekać na wyniki. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się przy ulubionych melodiach, ponieważ zabieg usuwa przebarwienia w zaledwie jedna godzine.

Jeśli mam dostać most, koronę lub inną odbudowę zębów, czy powinienem wybielić ząb przed czy po?
Chociaż wybielanie zębów może znacząco wybielić zęby, wybielanie zębów nie może być stosowane w przypadku uzupełnień dentystycznych, takich jak mosty dentystyczne, korony lub licówki porcelanowe. Zaplanuj wykonanie zabiegu wybielania zębów przed wykonaniem odbudowy, więc upewnij się, że nowe uzupełnienia pasują do nowego, jasnego, białego uśmiechu.

Czy wybielanie zębów jest bolesne?
Nie każdy odczuwa ból po wybielaniu zębów, ale czasami się zdarza. Najczęściej możesz odczuwać sporadyczne bóle, które pojawiają się i znikają przez kilka sekund lub być może tępy, ciągły ból, ale te bóle ustępują w ciągu 24 godzin. Podczas oceny wybielania zębów omówicie opcje w naszej Klinice, które można rozważyć, aby zapobiec dyskomfortowi przed, w trakcie lub po procesie wybielania.

Jak szybko zobaczę wyniki?
Będziesz mógł zauważyć różnicę w jasności swojego uśmiechu, kiedy wyjdziesz po zabiegu w gabinecie. Jeśli zamiast tego zainwestujesz w domowy system leczenia, już po tygodniu powinieneś zauważyć pewne ulepszenia.

Jak długo utrzymają się moje rezultaty wybielania zębów?
W dużej mierze od Ciebie zależy, ile czasu możesz cieszyć się wybielaniem zębów. Najdłużej efekty wybielania zębów utrzymają się u osób dbających o higienę jamy ustnej, unikających nadmiernej ekspozycji na ciemne jedzenie i napoje oraz nie używających wyrobów tytoniowych.

Dlaczego powinienem wybrać wybielanie w domu?
Pacjenci szukający stopniowej zmiany, preferują delikatny efekt rozjaśniający naszego domowego zestawu do wybielania. Żel zakupiony u nas w połączeniu z dopasowaną „szyna” zapewnia wygodny i łatwy sposób usuwania żółknięcia. Zestaw ten może być używany po zabiegach w gabinecie, aby zachować biel zębów przez lata.

Ile koloru może usunąć wybielanie z moich zębów?
Średnio dokładne wybielanie usunie plamy i zażółcenia, które nagromadziły się w ciągu ostatnich siedmiu lat. Najlepszym sposobem na cieszenie się białymi zębami przez całe życie jest regularne inwestowanie w usługi rozjaśniające, aby przebarwienia nie utrwaliły się i nie stały się trwałe.

Autor: hig. stom. Hanna Kowalska

Przeczytaj również:

Bez kategorii

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na zmianę uśmiechu. Każdy może skorzystać na bielszym, jaśniejszym uśmiechu. Białe zęby są oznaką dobrego stanu

Bez kategorii

Powrót do szkoły

Rodzice, dodajcie badania dentystyczne do szkolnej ​​listy na koniec lata! Ponieważ wakacje dobiegają końca, wiemy, że jest wiele do zrobienia, aby przygotować dzieci do szkoły.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.